گام بزرگ در ارتقاء اعتبار و حضور بین‌المللی ژورنال آزادی اندیشه

06/24/2021

پس از سال‌ها انتشار ژورنال آزادی اندیشه با مشارکت اندیشمندان، دانشگاهیان و روشنفکران ایرانی، مایه خرسندی است که ژورنال آزادی اندیشه از این پس به جرگه ژورنال‌های علمی و پژوهشی در زمینه علوم انسانی و اجتماعی و مباحث دشوار روز در ایران و جهان پیوسته است.

نخستین و بینادی ترین گام در این راه، ساخت و پرداخت سامانه ژورنال آزادی اندیشه بود که همه فرایند فراخوان، ارسال، همتاخوانی، ویراست و بازبینی و انتشار آنلاین و چاپی ژورنال را بتوان در آن مدیریت، و اعتبار علمی مطالب منتشر شده را تضمین کرد.

مقالات ژورنال آزادی اندیشه از این پس شناسه بین‌المللی دائمی دریافت خواهند کرد و در پایگاه‌های مطرح آثار پژوهشی و علمی نظیر گوگل اسکولار و کراس‌رف نمایه خواهند شد.

این گامی بزرگ در راستای اعتباربخشی بین‌المللی و علمی شایسته آثار منتشر شده در ژورنال آزادی اندیشه بوده است. 

گام‌های پیش‌رو پیوستن ژورنال آزادی اندیشه به دایرکتوری ژورنال‌های دسترسی آزاد (DOAJ) است.این پایگاه در سال ۲۰۰۳ در دانشگاه لوند سوئد با نمایه سازی ۳۰۰ مجله دسترسی آزاد راه اندازی شد. تا ژانویه ۲۰۱۹ این پایگاه با نمایه سازی بیش از ۱۲۰۰۰ مجله دسترسی آزاد در تمام زمینه‌های علم، فناوری، پزشکی، علوم اجتماعی و علوم انسانی از ۱۲۹ کشور دنیا به کار خود ادامه می‌دهد.

با پیوستن و ثبت نام در ژورنال آزادی اندیشه از آثار منتشر شده در این ژورنال مطلع شوید. اگر نویسنده، داور یا ویراستار هستید و مایل به همکاری یا انتشار آثار خود در ژورنال آزادی اندیشه‌اید، در این ژورنال ثبت نام کنید.