فراخوان‌ها

در بخش فراخوان‌ها به سه دسته آگهی دسترسی دارید. فراخوان ارسال مقاله،‌ فراخوان همکاری و آگهی‌های مهم. 

 • اطلاعیه آغاز دوره جدید ژورنال آزادی اندیشه و فراخوان به مشارکت در دو شماره آینده آن

  07/21/2021

  خرسندیم به اطلاع برسانیم که ژورنال آزادی اندیشه پس از سال‌ها انتشار و بهره‌مندی از مشارکت اندیشمندان و دانشگاهیان، اکنون وارد فرایند یک تحول بنیادی شده و گام بلندی در جهت ارتقای اعتبار و حضور بین‌المللی خود برداشته است، تا به این ترتیب، بتواند بهتر به اهداف مندرج در اساسنامه خود، از جمله «گفت‌و‌گوی سامان‌یافته میان روشنفکران ایران و دیگر روشنفکران جهان و منطقه»، به‌طور سامان‌یافته و روشمند، یاری رساند.

  از این پس، ژورنال آزادی اندیشه، با بهره ‌وری از یک سامانه جدید مدیریت ژورنال‌های علمی، و با تکیه بر اصول ارزیابی و نشر روشمند، به صورت دوزبانه (فارسی با چکیده انگلیسی و بالعکس) منتشر خواهد شد. همه مراحل تهیه و تدوین ژورنال، شامل فراخوان، ارسال مقاله، همتاخوانی، ویراستاری، بازبینی و نشر دیجیتال و چاپی، در این سامانه و زیر نظر شورای دبیران مدیریت می‌شود.

  همچنین در همین سازوکار، هر یک از مقالات تأیید شده در ژورنال آزادی اندیشه، از این پس، شناسه بین‌المللی دائمی DOI دریافت خواهند کرد و در پایگاه‌های اصلی نمایه آثار پژوهشی و علمی، مانند گوگل اسکولار و کراس‌رف، نمایه شده و به هر دو زبان فارسی و انگلیسی برای جست‌وجو در دسترس خواهند بود.

  بخش اصلی «ژورنال آزادی اندیشه»، در هر شماره‌ خود، به یک موضوع معین اختصاص دارد. این‌بار برای دو شماره‌ پیاپی، یک عنوان در نظر گرفته‌شده‌است؛ عنوانی که موضوعاتی گوناگون را دربرمی‌گیرد:

  متن کامل را مطالعه کنید.

  مطالعه بیشتر درباره اطلاعیه آغاز دوره جدید ژورنال آزادی اندیشه و فراخوان به مشارکت در دو شماره آینده آن
 • گام بزرگ در ارتقاء اعتبار و حضور بین‌المللی ژورنال آزادی اندیشه

  06/24/2021

  پس از سال‌ها انتشار ژورنال آزادی اندیشه با مشارکت اندیشمندان، دانشگاهیان و روشنفکران ایرانی، مایه خرسندی است که ژورنال آزادی اندیشه از این پس به جرگه ژورنال‌های علمی و پژوهشی در زمینه علوم انسانی و اجتماعی و مباحث دشوار روز در ایران و جهان پیوسته است.

  مطالعه بیشتر درباره گام بزرگ در ارتقاء اعتبار و حضور بین‌المللی ژورنال آزادی اندیشه