اهداف و قلمرو نشر

ژورنال ایران آکادمیا (شاپا چاپی 2589-1367، شاپا آنلاین  2772-7475) یک ژورنال چندرشته‌ای و میان‌رشته‌ای، و بر بنیاد داوری شورای دبیران است. ما به‌ویژه به پژوهش‌های مربوط به مطالعات اجتماعی مرتبط با ایران علاقه‌مندیم.

قلمرو ژورنال ایران آکادمیا فراگیر است: این ژورنال از آثار پژوهشی، نظری، روش‌شناختی، با رویکردهای کیفی و کمی در زمینه‌های علوم اجتماعی و انسانی استقبال می‌کند. این ژورنال در هر شماره، مجموعه‌ای از مقالات پیرامون موضوعات گوناگون ارائه می‌کند.

مقاله‌های ارسالی از زاویه کیفیت علمی و سلامت روش‌شناختی از سوی شورای دبیران ارزیابی می‌شوند. ما با بهره‌مندی از یک شورای دبیران بین المللی و استادان برجسته در شورای مشاوران علمی خود، متعهد به حفظ بالاترین استانداردهای ویرایشی و اخلاقی هستیم.

این ژورنال دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه ایران آکادمیا را فرا می‌خواند تا اگر خواهان انتشار مقالات علمی و پژوهشی استخراج شده از پایان‌نامه‌ تحصیلی خود هستند، آن‌ها را برای داوری به ژورنال ایران آکادمیا بفرستند. این مقالات در صورت عبور از بررسی و داوری اولیه، و پس از انجام تغییرات و اصلاحات توصیه شده از سوی استاد راهنما و شورای دبیران، برای انتشار زمانبندی خواهد شد. 

ما با توسعه و پیاده سازی بالاترین استانداردهای فنی و روش‌شناختی در سیستم مدیریت ژورنال، قصد داریم زمینه حضور آثار علمی فارسی را در سپهر ادبیات علمی بین المللی تسهیل کنیم. ازینرو تلاش می‌کنیم ضمن ایجاد فضایی کارآمد و پاسخگو برای نویسندگان و خوانندگان خود، محیطی امن و محترمانه برای گفتمان علمی فراهم کنیم.